CMAT 2022 Question 15
This is a detailed step-by-step solution for CMAT 2022 Question 15. Understand the concept, common mistakes, and expert tips to solve similar questions in CMAT exam.
CMAT 2022
Total workforce = 60 lakhs

Female workforce in SE and PR = 360 + 630 = 990
Male workforce in CM = 300
% required = 330%
Answer is option A.
