Iift 2019 Question 69
This is a detailed step-by-step solution for Iift 2019 Question 69. Understand the concept, common mistakes, and expert tips to solve similar questions in IIFT exam.
IIFT

Planned cost in chennai = 1032 * 250=258000
Actual cost in chennai = 1350 * 270 = 364500
Cost difference = (106500/258000)*100 = 41%
